Επιστολή του προέδρου του Συλλόγου Πενταγιωτών κ. Στέλιου Τσιώρη : ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ Η ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΦΩΚΙΔΑΣ
Διάβασα στην έγκριτη εφημερίδα σας, στο φύλλο 2953 του περασμένου Σαββατοκύριακου, άρθρο σχετικό με την Αναπτυξιακή Φωκίδας. Κατάλαβα, ότι επιθυμία πολλών είναι η διάλυση των αναπτυξιακών όλων των νομών της Περιφέρειας Στερεάς και η δημιουργία μιάς μόνο Αναπτυξιακής στην έδρα της Περιφέρειας, στη Λαμία. Λύση βολική για να αντιμετωπισθούν προβλήματα άσχετα με τον ρόλο μιάς αναπτυξιακής (π.χ. ύψος αποδοχών του προσωπικού της), λύση βολική για να επιδειχτεί κινητικότητα ,επίτευξη οικονομίας δαπανών, αλλά και λύση αντιαναπτυξιακή για το νομό μας, τη Φωκίδα.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…