Επιστημονική Τηλε-Διημερίδα με θέμα “Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση και Σχολική Πραγματικότητα”
Επιστημονική τηλε- διημερίδα με αποδέκτες όλους τους εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης της Στερεάς Ελλάδας θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο και την Κυριακή 25-26/04/2020 και ώρες 5:00-9:30 μ.μ.
Ο τίτλος της τηλε- διημερίδας είναι “Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση και Σχολική Πραγματικότητα” και αποτελεί μια πρωτοβουλία του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Ελλάδας και τη συνεργασία δεκαοκτώ (18) ΠΕ.Κ.Ε.Σ. της χώρας.
Η Τηλε-Διημερίδα θα διεξαχθεί μέσω του παγκόσμιου ιστού (www) σε αίθουσα τηλεδιάσκεψης και παράλληλα θα μεταδίδεται απευθείας (live-streaming) μέσω συνδέσμων που θα σταλούν σε όσους έχουν εγγραφεί:
μέσω YouTube (https://bit.ly/34VCwTU) και μέσω
F/B [https://facebook.com/pekesexae2020].
Η παρακολούθηση της Τηλε-Διημερίδας είναι δωρεάν.
Η εγγραφή είναι απαραίτητη για τη λήψη Βεβαίωσης συμμετοχής, στο σύνδεσμο: https://bit.ly/2UZxkuR
Στην Τηλε-Διημερίδα εκτός από τις έντεκα (11) ομιλίες των ειδικών στο πεδίο της ΕξΑΕ επιστημόνων, θα παρουσιαστούν ογδόντα (80) Διδακτικές Πρακτικές, από συναδέλφους εκπαιδευτικούς.
Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν εκ των προτέρων: να επισκεφθούν το Ψηφιακό Αποθετήριο Διδακτικών Πρακτικών – Θεωρητικών Εισηγήσεων – του ιστότοπου της Τηλε-Διημερίδας (ΠΡΑΚΤΙΚΑ), να μελετήσουν τα αρχεία παρουσίασης (κείμενα, διαφάνειες & βιντεοπαρουσιάσεις), ώστε να έχουν τη δυνατότητα να θέσουν ερωτήσεις και να γίνει συζήτηση επί των Αναρτημένων Ανακοινώσεων σε έντεκα (11) παράλληλες αίθουσες – συνεδρίες την Κυριακή 26/04/20 11:30-13:00.
Περισσότερες πληροφορίες: https://pekesexae2020.pdekritis.gr & http://stellad.pde.sch.gr/pekes
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…