Εντάχτηκε στο ΕΣΠΑ με προϋπολογισμό 400.000,00 ευρώ η βελτίωση της ενεργειακής απόδοσης Δημοτικών Κτιρίων του Δήμου Δελφών
Σας ανακοινώνουμε ότι ύστερα από την αρ. 13/09-02/23695/1677/20-12-2013 απόφαση του Γενικού Γραμματέα Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής του ΥΠ.ΠΕ.Κ.Α. εντάχθηκε στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα του ΕΣΠΑ: «Περιβάλλον – Αειφόρος Ανάπτυξη», η πράξη: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΔΕΛΦΩΝ», ύστερα από την υποβολή πλήρους φακέλου μελέτης και σχετική αίτηση χρηματοδότησης του Δήμου Δελφών.
Το συγκεκριμένο έργο εντάσσεται στο γενικότερο Αειφόρο Ενεργειακό Σχέδιο Δράσης του Δήμου Δελφών και στοχεύει μεταξύ των άλλων στην επίτευξη ποσοστού εξοικονόμησης πρωτογενούς ενέργειας κατά τουλάχιστον 25% & αντίστοιχη μείωση των εκπομπών αερίου του θερμοκηπίου, στη μείωση των ενεργειακών εξόδων καθ΄ όλη την εύλογη διάρκεια ζωής των κτιρίων, στη δυνατότητα ανάπτυξης περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας & ιδιαίτερα των νέων, καθώς & στην προβολή του έργου.
α) Για το 2ο Δημοτικό Σχολείο της Αμφίσσης:
β) Για το ανοιχτό κολυμβητήριο της Ιτέας:
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…