Εντάχθηκε στο “ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» το αθλητικό κέντρο Παρνασσού
Υπεγράφη η ένταξη στο Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ», στο πλαίσιο της Πρόσκλησης ΙV, της Πράξης: «Κατασκευή αθλητικού κέντρου Παρνασσού» του Δήμου Δελφών συνολικού προϋπολογισμού 850.000,00 ευρω (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) με φορέα υλοποίησης το Δήμο Δελφών (Ν. Φωκίδας), ανακοίνωσε χθες ο βουλευτής κ Μπούγας αλλά και ο δήμαρχος Δελφών κ Ταγκαλής στο δημοτικό συμβούλιο
Η Πράξη αποτελείται από τα εξής δύο υποέργα:
ΥΠΟΕΡΓΟ 1: «Κατασκευή αθλητικού κέντρου Παρνασσού» προϋπολογισμού 700.000,00 ευρω (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) με φορέα υλοποίησης το Δήμο Δελφών
ΥΠΟΕΡΓΟ 2: «Προμήθεια και τοποθέτηση ολοκληρωμένου συστήματος φωτισμού αθλητικών εγκαταστάσεων αθλητικού κέντρου Παρνασσού» προϋπολογισμού 150.000,00 ευρω (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) με φορέα υλοποίησης το Δήμο Δελφών
Η χρηματοδότηση της ανωτέρω Πράξης επιμερίζεται ως ακολούθως:
ΠΗΓΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ
ΠΟΣΟ σε ευρω
ΠΔΕ ΥΠ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΣΑΕ 055 2017ΣΕ05500010 600.000,00ευρω
ΙΔΙΟΙ ΠΟΡΟΙ ΔΗΜΟΥ 250.000,00 ευρω
ΣΥΝΟΛΟ 850.000,00 ευρω
“Με μεθοδική δουλειά, στήριξη από την Κυβέρνηση και συνεργασία θα προχωρήσουν τα έργα που είναι αναγκαία στον τόπο μας¨σχολίασε ο κ Μπούγας μετά την ευχάριστη εξέλιξη.
Πλέον, αυτό που απομένει είναι να δούμε τι θα γίνει με το Κλειστό της Ιτέας που πέρασε ξανά στα χέρια της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας χωρίς ωστόσο ακόμη να υπάρχουν ειδήσεις σχετικά με την πορεία ένταξής του.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…