Εκδήλωση για τη μάχη στις Καρούτες
Το Παράρτημα Φωκίδας ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ διοργανώνει εκδήλωση την Κυριακή 2 Αυγούστου, στις 11:00 στην πλατεία στις Καρούτες, για να τιμήσει την 76η επέτειο της ομώνυμης μάχης του ΕΑΜ-ΕΛΑΣ κατά των ναζί Γερμανών κατακτητών. Στην εκδήλωση θα λειτουργήσει έκθεση βιβλίου και θα παρουσιαστεί το ιστορικό της μάχης.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…