Εδώ τα δώρα επιστρέφονται μετρητοίς στον εργοδότη
Διαβάσαμε ένα δελτίο τύπου χθες, των ιδιωτικών υπαλλήλων που μιλάει για αθώωση εργοδότριας σε δίκη β βαθμού, η οποία δεν είχε καταβάλλει δώρο Χριστουγέννων σε εργαζόμενη. Στην περιοχή μας πάντως πολλοί εργοδότες έχουν λύσει το πρόβλημα. Βάζουν τα δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα, όπως και το επίδομα αδείας στους εργαζόμενους. Μπαίνουν κανονικά τα χρήματα στον τραπεζικό τους λογαριασμό και ο εργαζόμενος έχει την υποχρέωση να το σηκώσει και να το επιστρέψει μετρητοίς στον εργοδότη! Αυτά τα φαινόμενα πρέπει να εκλείψουν γιατί δημιουργούν συνθήκες αθέμιτου ανταγωνισμού στους υπόλοιπους επαγγελματίες. Όσο δε μιλάμε, τόσο εις βάρος μας είναι όλα αυτά!
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…