Εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του δήμου Δελφών
Εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του δήμου Δελφών
Τα καλά νέα μας μετέφεραν ο Δήμαρχος κ. Ταγκαλής και ο αντιδήμαρχος κ. Λουπάκος. Έχει λοιπόν πλέον εγκεκριμένο προϋπολογισμό ο δήμος Δελφών και εντός των ημερών θα συνεδριάσει το δημοτικό συμβούλιο για την πρώτη τακτοποιητική και υποχρεωτική τροποποίηση.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο δήμος θα είναι σε θέση να πληρώνει δαπάνες προς τρίτους, μόλις ελεγχθεί η νομιμότητα της απόφασης για την τροποποίηση και αφού γίνει η περιβόητη «ανάληψη υποχρέωσης». Κοινώς, θα μπούμε στο Μάρτιο και αυτό δεν είναι καλό για τους επαγγελματίες που περιμένουν πως και πώς να πληρωθούν.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…