ΕΠΣ Φωκίδας - 26 Αυγούστου, 2020
Δημιουργεί ακαδημίες ο Αστέρας Ιτέας
Με το Αστέρι στην Καρδιά
Ένα όνειρο πολλών δεκαετιών παίρνει σάρκα και οστά. Το πιο σημαντικό κομμάτι του οργανισμού μας, το οποίο μέχρι σήμερα υπολειτουργούσε, αναλαμβάνει πρωταγωνιστικό ρόλο από τη νέα χρονιά. Από σήμερα ξεκινάμε την εγγραφή των νέων αστεριών μας που θα επανδρώσουν τις Ακαδημίες του Αστέρα μας.
Τρεις προπονητές, ένας τεχνικός σύμβουλος –πρώην διεθνής παίκτης, ο Ολυμπιακός Πειραιώς, ο Ατρόμητος Αθηνών και η Α.Ε. Λάρισας. και οι τρεις ομάδες Α’ Εθνικής, θα συμμετέχουν στο εγχείρημά μας. Τους ευχαριστούμε όλους μέσα από την καρδιά μας για την πολύτιμη βοήθειά τους. (λεπτομέρειες του εγχειρήματος θα γνωστοποιηθούν σύντομα).
Στόχος μας είναι η σωστή διαπαιδαγώγηση των νέων αθλητών μας, η σωστή αθλητική εκπαίδευση και το «ευ αγωνίζεσθε». Για αυτό το λόγο αποφασίσαμε η συμμετοχή των νέων αθλητών στην Ακαδημία μας, να είναι ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. Επίσης στα παιδιά θα δοθούν ρούχα προπονήσεων, αγώνων, καθώς και βαλιτσάκι αποστολών, ΟΛΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.
Το σλόγκαν «Με το Αστέρι στην Καρδιά» δημιουργήθηκε για πολύπλευρες δράσεις. Θα μας ακολουθεί όλο το χρόνο σε οτιδήποτε κάνουμε. Μία από τις δράσεις μας θα είναι μία ημερίδα που θα λάβει χώρα στην πόλη μας, με επιστήμονες (διατροφολόγος, ψυχολόγος ακαδημιών, προπονητές ακαδημιών, διεθνείς ποδοσφαιριστές), οι οποίοι θα ενημερώσουν τους γονείς των αθλητών μας για το σωστό τρόπο εκπαίδευσης των παιδιών μας. Λεπτομέρειες για όλα αυτά θα ακολουθήσουν σε επόμενες ανακοινώσεις. Για την έναρξη των προπονήσεων θα ακολουθήσει ανακοίνωση.
Για τη διευκόλυνσή σας έχει δημιουργηθεί ηλεκτρονική φόρμα εγγραφής καθώς και τηλέφωνα συνεννόησης.
τηλ. επικοιν: Πασαλιμανιωτης Αγησίλαος 6932224886
Email: [email protected]
Δ.Σ. Αστέρα Ιτέας
18 Μαρτίου, 2021
0 392
Υποψήφιος για την Επιτροπή Ελέγχου και Συμμόρφωσης Ο Φ. Αγγέλου
3 Μαρτίου, 2021
0 361
Σχολή διαιτησίας από την ΕΠΣ Φωκίδας
3 Μαρτίου, 2021
0 376
Σχολή προπονητικής δημιουργεί η ΕΠΣ
27 Φεβρουαρίου, 2021
0 376
Συλλυπητήρια ανακοίνωση Φωκικού για το θάνατο του Κ. Καραδήμα
3 εβδομάδες ago
0 134
Από το 2022 και ακόμη δεν έχει δημοπρατηθεί! Σπεύδε βραδέως
3 εβδομάδες ago
0 102
Ο πρόεδρος της ΔΕΕΠ κ.Νώντας Τριβήλος τονίζει: «Έχουμε λάβει τα μηνύματα»
3 εβδομάδες ago
0 114
Σε τριμελή για την 6η ΥΠΕ – Νέα αναβάθμιση Χαλιoρή
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…
Ελλάδα-Κόσμος
Europa League: Κρίσιμη αγωνιστική
Με έντονο ελληνικό ενδιαφέρον αλλά και υψηλό διακύβευμα σε όλους τους ομίλους διεξάγεται σήμερα …