Δήμος Δελφών: Εκδήλωση Μνήμης στην «Αγία Τριάδα» Κοινότητας Καλοσκόπης
Εκδήλωση μνήμης και τιμής στους 33 πεσόντες πατριώτες από τα ναζιστικά στρατευματα κατοχής στις 5 Ιανουαρίου 1944 στη θέση “Αγία Τριάδα” της Τ.Κ. Καλοσκοπής της Δ.Ε. Γραβιάς θα πραγματοποιήσει ο δήμος Δελφών τη Δευτέρα 13 Ιουνίου και ώρα 10:30 π.μ.
Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 10:30 π.μ. με δοξολογία στο ξωκκλήσι της Αγίας Τριάδας και στη συνέχεια την αρτοκλασία του Συνδέσμου Καλοσκοπιτών “Η Αγία Τριάς”
Στις 11:00 πμ. θα πραγματοποιηθεί επιμνημόσυνη δέηση στο μνημείο των πεσόντων, προσκλητήριο νεκρών, χαιρετισμός προέδρου Τ.Κ. ,πανηγυρικός της ημέρας, κατάθεση στεφάνων , τήρηση ενός λεπτού σιγής, εθνικός ύμνος.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…