Γίνεται έλος και δεν αδειάζει
Ένα σοβαρό πρόβλημα έχει δημιουργηθεί στη Χιλιαδού. Υπάρχει ένας αποστραγγιστικός αύλακας που έχει στάσιμα νερά, τα οποία λιμνάζουν. Στον αποστραγγιστικό αύλακα αυτόν που είναι μεταξύ Μοναστηράκι και Χιλιαδού, αναφέρθηκε ο επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης κ. Γιάννης Λάιος. «Έχει γίνει μια μεγάλη λίμνη η οποία μυρίζει άσχημα. Θα γίνει εστία κουνουπιών. Είχε πει ο κ. Ευσταθίου ότι θα το δει, αλλά δεν το είδε. Να το λύσουμε άμεσα», τόνισε. Ο αντιδήμαρχος κ. Ευσταθίου απάντησε ότι είναι καθαρισμένο, αλλά δεν είναι εύκολο να αδειάσει. «Όποτε θέλετε μπορούμε να πάμε μαζί, να σας δείξω», είπε. Ωστόσο ο Δήμαρχος κ.Γιώργος Καπεντζώνης παραδέχτηκε το πρόβλημα και υποσχέθηκε ότι θα λυθεί το επόμενο διάστημα.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…