Home Β & Γ Εθνική ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΕΥΠΑΛΙΟΥ TIHIO RACE ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Β & Γ Εθνική - 11 Νοεμβρίου, 2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΕΥΠΑΛΙΟΥ TIHIO RACE ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Δεύτερη ήττα για την ομάδα μας εντός έδρας από τον Μακεδονικό Φούφα με 1-2 με το δεύτερο γκόλ να σημειώνεται στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης από δική μας αδράνεια. Χωρίς να μειώσουμε την νίκη της ομάδας του Μακεδονικού στην οποία φυσικά δίνουμε συγχαρητήρια με ευχές για καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα θα σταθούμε στον Κύριο Τσοπλάκο το διαιτητή της αναμέτρησης. Θα θέλαμε να τον ρωτήσουμε πόσες φορές έχει βγάλει τόσες κίτρινες κάρτες μαζεμένες στην καριέρα του με αποβολή ταυτόχρονα του προπονητή της ομάδας Γιώργου Μίχου καθώς και των κίτρινων καρτών άλλων 2 στο υπόλοιπο τεχνικό team…….Αυτά…

Αγωνιστικά τώρα η ομάδα μας ξεκίνησε με μια τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Κ Ψυχογιό και στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Μακεδονικού ήταν εκείνη που πατούσε γερά στο γήπεδο. Μεταμορφωμένη η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε, πήρε τον έλεγχο και βρήκε την ισοφάριση στο 58ο λεπτο με το «Rambο» Γιώργο Ζέρβα και έχασε αρκετές ευκαιρίες να πάρει κεφάλι στο σκορ ώσπου μια στιγμή αδράνειας στο 95ο λεπτό μας στέρησε και το βαθμό της ισοπαλίας. Μπράβο στα παιδιά μας για την προσπάθεια! Εμείς θα συνεχίσουμε και θα τελειώσουμε το πρωτάθλημα ακόμα και αν συνεχιστεί αυτός ο καταιγισμός καρτών έστω και με μικρούς από την Ακαδημία…….