Ανακοίνωση Εργατικού Κέντρου για το νοσοκομείο Άμφισσας
Το Εργατικό Κέντρο Φωκίδας, σταθερά προσανατολισμένο στον αγώνα για αποκλειστικά Δημόσια και Δωρεάν υγεία, προσπαθούσε και προσπαθεί να αντιπαλέψει τα προβλήματα στο χώρο της υγείας στο νομό μας. Στηλιτεύει διαρκώς την αδιαφορία και την ολιγωρία όλων των κυβερνήσεων τόσο αυτών της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ όσο και αυτών του ΣΥΡΙΖΑ –ΑΝΕΛ αλλά και των εκφραστών-υποστηρικτών τους, καθώς είναι οι υπεύθυνοι για το διαρκές έγκλημα που διαπράττεται σε βάρος της υγείας του λαού της περιοχής μας. Τώρα που έφτασε «ο κόμπος στο χτένι» και δυστυχώς έσπασαν όλα τα χτένια διαλύθηκαν δηλαδή οι περισσότερες κλινικές του Νοσοκομείου και αδρανοποιήθηκαν τα κέντρα υγείας, τώρα θυμήθηκαν οι ίδιοι οι «θύτες» αυτό το μέγιστο κοινωνικό, λαϊκό και ανθρώπινο αγαθό που λέγεται Υγεία.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…