Ακυρώσεις και στα Τριζόνια
Δεν είναι όμως μόνοι οι Δελφοί που έχουν πρόβλημα. Σύμφωνα με το δημοτικό σύμβουλο Δωρίδας και πρόεδρο του οικείου Λιμενικού Ταμείου, που δραστηριοποιείται επαγγελματικά στα Τριζόνια, η κατάσταση και εκεί είναι αξιολύπητη.
“Τα τελευταία χρόνια ο τουρισμός στο νησί είχε πάρει την ανιούσα. Τα πράγματα μέχρι σήμερα είναι τραγικά. Οι ακυρώσεις για αυτούς τους μήνες είναι στο 100% ενώ για τον Ιούλιο και τον Αύγουστο παρατηρώ μια επιφυλακτικότητα με αρκετούς εν δυνάμει επισκέπτες να μην ξέρουν αν θα πρέπει να κλείσουν δωμάτιο ή όχι. Μέχρι και πέρυσι αυτούς τους μήνες επισκεπτόταν το νησί 10-14 σκάφη καθημερινά. Σήμερα δεν υπάρχει ούτε ένα για δείγμα” θα μας πει χαρακτηριστικά ο κ Ζέτος.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…