Έρχονται τρεις μόνιμοι γιατροί στο Κέντρο Υγείας Ιτέας
Τρείς νέες θέσεις ειδικευμένων ιατρών αποκτά άμεσα το Κέντρο Υγείας Ιτέας και συγκεκριμένα παιδίατρος, ακτινολόγος και βιοχημικός, όπως μας ενημέρωσε ο Βουλευτής Φωκίδας κ. Γιάννης Μπούγας.
Εντός των επομένων ημερών τοποθετείται παιδίατρος στο Κέντρο Υγείας Ιτέας, καθώς η θέση έχει φτάσει σε προχωρημένο στάδιο, ενώ οι άλλοι δυο γιατροί θα έρθουν σε περίπου ένα δίμηνο, χρόνος που απαιτείται για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.
Να σημειωθεί ότι η Διευθύντρια κ. Δήμητρα Καραθανασοπούλου είχε ζητήσει εγκαίρως και εμπρόθεσμα τις θέσεις, εξ ου και ολοκληρώθηκε η διαδικασία. Η τοποθέτηση των γιατρών αυτών στο Κέντρο Υγείας διευκολύνει και τη λειτουργία του νοσοκομείου, καθώς πολλές φορές καλύπτονται οι ανάγκες του με «δανεικούς» γιατρούς.
Θα πρέπει ωστόσο να διευκρινιστεί ότι για θέσεις μόνιμων Παθολόγων δεν εκδηλώνεται ανταπόκριση, ούτε και με τα κίνητρα του «άγονου Α».
Οι δομές υγείας που διαλύθηκαν τα χρόνια της κρίσης ήρθε η ώρα να ανασυγκροτηθούν με πράξεις και όχι με λόγια!
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…