Home Αθλητικά Αλμυρός-ΓΑΣ Άμφισσας 85-75
Αθλητικά - 19 Δεκεμβρίου, 2022

Αλμυρός-ΓΑΣ Άμφισσας 85-75

Αν και ανταγωνιστικός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ο ΓΑΣ Άμφισσας γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα μένοντας στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αυτή τη φορά η ήττα ήταν εντός προγράμματος και εκτός έδρας από τον καλύτερο Αλμυρό με σκορ 85-75
Η ομάδα της Άμφισσας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε με 14-23 στο 10′, με τις δύο ομάδες στη συνέχεια να είναι κοντά στο σκορ και το ημίχρονο να τελειώνει με 39-39.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άρχισαν σιγά – σιγά να ανεβάζουν στροφές και στο τέλος της τρίτης περιόδου να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 62-56 για να ολοκληρωθεί ο αγώνας με 85-75.

Κορυφαίος των νικητών ο Τάσσος με 23 πόντους και από τον ΓΑΣ Άμφισσας ο Μουρατίδης με 37 (4) πόντους.

Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 14-23, 39-39, 62-56, 85-75.

Αλμυρός (Νάνης): Κουτσοστάθης 14 (3), Μυλωνάς 4, Μαμούρας, Πελεκάνος 17, Κανατούλας, Παπούλιας 9, Γώγουλας, Βαλαμούτης 3, Πολίτης 15 (3), Τάσσος 23.
ΓΑΣ Άμφισσας (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ 5 (1), Οικονόμου, Μουρατίδης 37 (4), Τσάρας, Παπαθεοχάρης 1, Τσιγγενόπουλος 14 (2), Ξαγάρας, Γκιζόγιαννης Σωκρ. 13 (1), Μαμαρέλης 5 (1), Δρίβας, Κοκολόγος.